Są takie chwile, których nie da się opisać. Które czujemy i znamy tylko my, w środku. I które pozostają z nami na długo. Nie chcę Wam zatem opisywać tego, co się wydarzyło. Chcę podzielić się swoimi emocjami, radością i dumą, która mi towarzyszy od niedzieli. Bo od niedzieli pełnię nową rolę w życiu

Swojej mamy chrzestnej nie pamiętam dobrze. Nie zdążyłam jej dobrze poznać. Musiałyśmy pożegnać się, gdy miałam zaledwie dwa latka. Zawsze jednak była i jest w moim sercu. Nawet wydawało mi się, że mam związane z nią wspomnienia. To za sprawą zdjęć i opowieści moich rodziców, którzy dbali o to, żebym miała „stały kontakt” z ciocią.

Pamiętam jak turlałyśmy się w rozłożonej na ziemi pościeli. Pamiętam, jak „bawiłyśmy się” w kowboja nosząc odpowiednie kapelusze. Pamiętam jej uśmiech. Jej miły dotyk i ciepły głos. Choć to wszystko tylko zdjęcia i moja wyobraźnia, mam cudowne wspomnienia. I najlepszą mamę chrzestną pod słońcem.

Teraz chcę ją naśladować. Wielu rzeczy nie wiem, nie potrafię. Wielu rzeczy nauczymy się wspólnie. Ja i on. Pochodzę z rodziny, gdzie chrzest i wiara ma duże znaczenie. Tym bardziej czuję się dumna z powierzonej mi roli. Mam poczucie, że nie jest to łatwe zadanie, pełne odpowiedzialności. Nie przeraża mnie to jednak. Czuję dumę z tej odpowiedzialności. Czuję dumę z więzi, jaka się między nami tworzy. Chcę czuć tę dumę we wszystkich ważnych momentach życia tego małego szkraba. Chcę by on czuł moją obecność i wiarę. Chcę go wspierać i motywować w każdy możliwy sposób. Nie mam pojęcia, jak to zrobię za parę lat. Czeka mnie sporo nauki, obserwacji i wyzwań. Jednak zupełnie się tego nie obawiam. Czuję motywację, która jest napędzana przez nieustannie rosnącą dumę.

Nasza przygoda właśnie się zaczyna. Zrobię wszystko, by była to jej najlepsza wersja.

6 komentarzy

  1. O kurde, Siostra, a ja jestem dumna z Ciebie 😉 bardzo mądre słowa i mądre podejście do tematu, któru nieststety jest bywa lekceważony. Będziesz super Mamą Ch!

  2. Ja też jestem dumna. Dumna jestem z mojej malutkiej córeczki. Wiem, że będziesz najlepszą Chrzestną Mamą pod słońcem. Kocham Cię malutka.

  3. Módl się codziennie za Szkraba 🙂 😉 Wielu „rodziców chrzestnych” nawet o tym nie pomyśli….

Skomentuj