Miał się tutaj pojawić przepis na deser z truskawkami. I pewnie na blogu jeszcze się pojawi, ale stwierdziłam, że z deserów z truskawkami najbardziej lubię truskawki. Doszłam do wniosku, że same truskawki są już doskonałym deserem. W wersji Delux ugniecione z cukrem w towarzystwie chleba z masłem. I właśnie o tych moich ulubionych deserach truskawkowych chcę Wam dziś opowiedzieć.

Owoce sezonowe

Tajemnicą wyjątkowości smaku truskawek jest ich sezonowość. Cały rok za nimi tęsknimy, myślimy, mamy chętkę… aż tu nagle w maju pojawiają się te pierwsze nasze polskie najlepsze truskawki! Ah! Jak one smakują! Kubki smakowe wariują! Jestem prawie pewna, że nie byłoby tak, gdybyśmy mieli je przez cały rok. Mowa oczywiście o truskawkach krajowych, bo te sprowadzane zza granicy możemy kupić i w styczniu. Smakiem jednak nie dorównują naszym zerwanym z pola ani trochę :).

Truskawki nie są jedyne wśród owoców sezonowych, wiadomo. Jest ich całe mnóstwo. Czereśnie, borówki, jagody, wiśnie, brzoskwinie… długo można wymieniać. Wszystkie są pyszne i wszystkie sprawiają podobną radość. Najbardziej cieszą te kupowane na ryneczku. Ale to truskawki zasługują na miano królowej owoców sezonowych!

Najlepszy deser truskawkowy

Tak jak wspomniałam na wstępie, najlepszym deserem truskawkowym są po prostu truskawki. Po umyciu wyłożone w pięknej (zazwyczaj dużej) misce leżą i czekają. Patrzą na Ciebie i mówią „chcesz zjeść mnie i tylko mnie!”. A Ty patrzysz na nie i mówisz sobie „chcę zjeść je i tylko je”. Twoje ciało słucha się Twych myśli i z czcią podnosisz jedną, jedyną, wybraną truskawkę. Obdarzasz ją pocałunkiem i konsumujesz. Każdy kęs jest coraz smaczniejszy. Każdy kęs sprawia coraz większą radość. Powtarzasz tę czynność raz po raz przez całe popołudnie (bądź poranek, wieczór lub cały dzień). Aż w misce ujrzysz jedynie dno. I tak oto zjadłaś/zjadłeś najlepszy deser truskawkowy. 

Wersja Delux

Inaczej sprawa się ma z truskawkami, które musiały na Ciebie chwilę poczekać i ich wygląd nie jest najpięknieszy, jednakże smakiem dorównują swoim dorodnym koleżankom. Takie truskawki wcale nie są gorsze! O nie, nie! Ona są nawet lepsze, bo dzięki nim możesz wykonać deser w wersji Delux! Deser ten wymaga od Ciebie większego zaangażowania i włożenia odrobiny serca w pracę nad nim. Potrzebować do niego będziesz aż 4 składników! Oto one:

  1. Truskawki
  2. Cukier (1-2 łyżeczki na kubeczek, chyba, że lubisz bardzo słodkie desery i potrzebujesz dużej dawki glukozy)
  3. Chleb (wystarczą dwie kromki, nie musi być cały bochen ;))
  4. Masło (w takich ilościach, jakich używasz do posmarowania dwóch kromek chleba)

Do wykonania deseru Delux będziesz potrzebować następujących narzędzi kuchennych:

  1. Kubek
  2. Widelec 
  3. Nóż
  4. Łyżeczka, którą spożyjesz deser
Przepis:

Umyte truskawki pozbawiasz szypułek i ugniatasz widelcem w kubku. Dodajesz cukier, mieszasz. Dwie kromki chleba smarujesz masłem za pomocą noża. Spożywasz tak jak Ci wygodnie. Ja preferuję wyjadanie truskawek łyżeczką. Po każdej łyżce biorę spory kęs chleba. Przeżywasz euforię, ponieważ właśnie zjadłaś/zjadłeś najlepszy deser truskawkowy w wersji Delux. 

Przerażająca jest myśl, że truskawki niedługo się skończą! Wierzę jednak w to, że deserów truskawkowych zjem jeszcze całe mnóstwo :). Wam życzę tego samego!


Też lubisz truskawki? Pokaż to światu i oddaj hołd Królowej Truskawce! 

1 Komentarz

  1. Mam nadzieję, że deser w tym kubku zawsze Ci będzie smakował, jak przyjedziesz do domu. Zawsze będzie na Ciebie czekał. Buziaki

Skomentuj